Odpady biodegradowalne

Istnieją odpady, które rozkładając się nie szkodzą środowisku naturalnemu. Są to odpady biodegradowalne. W uproszczeniu można powiedzieć, że rozkładem takich odpadów zajmują się mikroorganizmy. Odpady, które ulegają biodegradacji pochodzą głównie z rolnictwa, sadownictwa, leśnictwa, łowiectwa i innych branż zajmujących się przetwarzaniem produktów pochodzenia naturalnego. Odpady biodegradowalne produkują także zwykłe gospodarstwa domowe np. w postaci resztek jedzenia.

Odpowiednia segregacja śmieci pozwala wyodrębnić poszczególne typy odpadów, które później można poddać procesowi recyclingu lub, jak w przypadku odpadów pochodzenia naturalnego, wykorzystać jeszcze raz przy produkcji nawozów lub kompostu.

SITA Małopolska oferuje swoim klientom pełen zakres usług dotyczących utylizacji i składowania odpadów biodegradalnych. Zapewniamy wynajem odpowiednich kontenerów, ich regularny odbiór w terminie uzgodnionym wcześniej z naszymi klientami oraz wywóz odpadów do naszej kompostowni. W trosce o środowisko naturalne nasza kompostownia spełnia wysokie standardy dotyczące składowania i przetwarzania odpadów organicznych.

 

Ten rodzaj usług świadczymy w Krakowie i jego okolicach.


Polecamy także Państwa uwadze nasz wysokiej jakości kompost oraz humus, który produkuje i sprzedaje nasza kompostownia.

 

Zamówienia można składać przez całą dobę wypełniając formularz zamówienia.

 

Jeśli chcą Państwo poznać szczegółowe warunki odbioru odpadów biodegradowalnych  lub sprzedaży kompostu i humusu proszę wypełnić formularz zapytania. Skontaktujemy się.

Kompostownia